Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Twój piesek w sweterku – dlaczego warto kupić mu ubranko?

1 marca 2021 sweterek dla psa

Sweterek dla psa jest bardzo przydatny głównie dla starszych piesków. Warto zaopatrzyć naszego pupila w ubranko, wtedy gdy jest schorowany lub ma duże problemy z ogrzaniem własnego ciała. Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku psów, które przeszły operacje.

Kiedy należy pomyśleć o zakupie sweterka dla swojego psa?

Dla wielu osób zakładanie psom ubranka może się wydać komiczne. Należy jednak na to spojrzeć z innego punktu widzenia. Wychłodzenie organizmu grozi psu tak samo jak człowiekowi, zwłaszcza w czasie intensywnych mrozów. Najbardziej na przeziębienie są narażone psy, które są nie duże, mają gładką i rzadką sierść, oraz mają już swoje lata. Takie psy spędzają bardzo dużo czasu w ogrzewanych pomieszczeniach. W związku z tym nie zmieniają okresowe swojej sierści na skutek zmian pory roku. W takich sytuacjach wyprowadzając domowe psy na spacer, trzeba zadbać o sweterek dla psa lub inne ubranko, które zapewni mu odpowiednią ochronę.

Jakie ubranko dla psa wybrać?

W sklepach zoologicznych lub z akcesoriami dla zwierząt można znaleźć wszelkiego rodzaju sweterki, polary, kurtki przeciwdeszczowe, ocieplane, z rękawami lub bez rękawów. Chcąc dobrać odpowiednie ubranie dla swojego pupila, musisz się zastanowić, do czego ma mu służyć i jak bardzo jest on narażony na wyziębienie. Psom, które posiadają krótką, lecz gęstą sierść wystarczą tylko kamizelki. Natomiast trzeba odpowiednio zadbać o mniejsze psy posiadające krótką i rzadką sierść, oraz te, które wcale nie mają sierści. Muszą mieć one koniecznie cieplejsze ubranko. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zakup sweterka dla psa lub przedłużanej kurtki

Co zrobić, gdy Twój pies nie chce założyć ubranka?

Często zdarzają się sytuacje, że pupil nie chce ubrać sweterka. Dla psa jest to nowe doświadczenie, a zbyt nachalne ubieranie może przynieść odwrotny skutek. Chcąc ubrać mu sweterek lub inne ubranie, musisz go odpowiednio do tego przygotować. Najpierw spraw, by kojarzyło mu się to z czymś pozytywnym. Najlepiej poprzez głaskanie, miłe słowa i smakołyki. Pamiętaj, aby wszystko przebiegało stopniowo. Najpierw daj psu kurtkę do powąchania, próbuj uzyskać efekt, aby pies na widok kurtki był szczęśliwy. Nałóż na niego to ubranie i spraw, by jego obecność była dla pupila czymś dobrym. Pokazuj psu tę samą kurtkę, a gdy na nią spojrzy, nagradzaj smakołykami. Powtarzaj ten zabieg kilkakrotnie. W momencie, gdy już ją zaakceptuje, możesz delikatnie spróbować mu ją ubrać.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

komunikacja w związku
Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa
Odpowiednia znajomość instalacji ma kluczowe znaczenie

Jesteś zainteresowany reklamą?