Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Zamawianie kuriera przez internet

17 września 2020 zamawianie kuriera przez internet

Najlepszym sposobem na zamówienie kuriera online jest skorzystanie z serwisu AlleKurier.pl. To sprawdzona, bezpieczna i szybka metoda, która co ciekawe nie wymaga nawet rejestracji. Jak zatem sprawnie i bez problemów zamówić kuriera przez serwis AlleKurier.pl?

Jak zamówić kuriera przez pośrednika kurierskiego?

Zacznijmy od tego, że skorzystanie z pośrednika kurierskiego jest najlepszą opcją, bowiem daje możliwość wyboru przewoźnika i porównaniu ich ofert rynkowych. Dzięki czemu możemy wybrać, która z nich w danym momencie jest dla nas najatrakcyjniejsza, nie tylko pod względem cenowych, ale też, jeśli chodzi o termin i czas odbioru przesyłki.

Na AlleKurier.pl (https://allekurier.pl/poradnik/jak-zamowic-kuriera) do wyboru mamy różnych przewoźników, takich jak np. DPD, UPS, DHL i to od ich wyboru zaczynamy całą procedurę zamówieniową. Następnie dokonujemy wyceny przesyłki. W tym celu podajmy dokładne parametry paczki – wagę i jej trzy wymiary. Przy dokładnym podaniu parametrów, uchronimy się przed dopłatą, jeśli kurier twierdzi nieprawidłowość w tym zakresie.

Kolejnym krokiem jest wpisanie danych nadawcy, czyli imienia, nazwiska i adresu, pod który ma przyjechać kurier, a także adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

W formularzu musimy również wskazać dzień i przedział godzinowy odbioru przesyłki. Jeśli terminy wskazane przez kuriera nie odpowiadają nam, to możemy sami dostarczyć paczkę do siedziby wybranej przez nas firmy.

Niekiedy dobrym pomysłem jest jako miejsce odbioru, wskazać miejsce pracy lub inne miejsce, gdzie w wyznaczonych godzinach może nas zastać kurier.

Oczywiście musimy też podać dane adresata. A więc jego imię, nazwisko, adres, opcjonalnie numer telefonu komórkowego lub maila (choć nie każdy z przewoźników wymaga podania tych danych, to jednak warto to zrobić – niekiedy może to np. usprawnić przekazanie przesyłki).

W kolejnym etapie musimy wskazać na kogo chcemy utworzyć konto w serwisie AlleKurier.pl. Możemy wskazać siebie, odbiorcę lub inną osobę. W przypadku założenia konta na firmę, warto podać numer NIP, po to by otrzymać fakturę za zlecenie przesyłki.

Jak prawidłowo opisać przedmiot wysyłki?

Gdy pojawi się okienko „Opisz przedmiot wysyłki”, musimy wpisać co znajduje się w naszej paczce. Zanim jednak to uczynimy, konieczne musimy zapoznać się z listą przedmiotów wyłączonych z przewozu. Otóż, nie wszystko można taką drogą wysyłać, o czym nie każdy wie.

Ważne jest nie tylko co wysyłam, ale też w jakiej formie, a zatem czy jest to paczka standardowa czy nie. Skąd mamy to wiedzieć? Z pomocą przychodzi nam system. Wystarczy, że znajdziemy na znak zapytania przy pytaniu „Czy przesyłka ma standardowe opakowanie?”. W tym miejscu dowiemy się jaki kształt i wymiary powinna mieć paczka standardowa.

Na koniec warto jeszcze zapoznać się z usługami dodatkowymi, być może któraś nas zainteresuje, no i oczywiście wysłać zlecenie. Przy prawidłowym wysłaniu zlecania dostaniemy informację o konieczności opłacenia przesyłki. Możemy to zrobić szybkim przelewem online lub przelewem bankowym.

Pozostaje nam jeszcze wydrukować list przewozowy, nakleić go na paczkę i …czekać na kuriera.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Żaluzje do sypialni

Żaluzje do sypialni

12 października 2023

Ubezpieczenia na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?