Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Kompleksowe czyszczenie samochodu we własnym zakresie

17 stycznia 2020

Dbanie o dobry wygląd naszego samochodu jest z pewnością sprawą niezwykle istotną i to nie tylko ze względu na wizualne aspekty, jakie niesie posiadanie czystego auta, ale również ze względu na jego stan techniczny.


Nie chodzi tu tylko o wypolerowaną i nawoskowaną karoserię, która dzięki poprawnemu przeprowadzeniu takiego zabiegu jest dużo bardziej odporna na czynniki atmosferyczne i mniej podatna na korozję, ale także o wnętrze auta. Zadbanie o suche i czyste wnętrze pomoże uniknąć przykrego zapachu oraz zakonserwować elementy deski rozdzielczej i tapicerkę.

Sprzątanie wnętrza i czyszczenie karoserii


Dzięki temu nasz samochód będzie lepiej nam służył a co więcej jego wartość przy ewentualnej odsprzedaży będzie znacząco wyższa.
Czynność kompleksowego mycia i czyszczenia samochodu najlepiej jest oczywiście powierzyć profesjonalistom, którzy ze względu na posiadaną wiedzę, doświadczenie oraz dostępny tylko dla nich sprzęt i środki czystości z pewnością najlepiej zadbają o prawidłowego przeprowadzenie tego procesu.


Jeśli jednak sami lubicie dbać o takie szczegóły lub też nie chcecie wydawać znacznych kwot na podobne usługi to zawsze możecie, w miarę profesjonalnie sami podjąć się takiej pracy.

Samodzielna pielęgnacja samochodu


Zastanawiacie się zapewne jak możemy wyczyścić swój samochód? Otóż dostępne obecnie na rynku środki do konserwacji auta pozwalają na kompleksowe przeprowadzenie tego procesu we własnym zakresie i to bez ponoszenia jakichś większych kosztów.
O ile mycie karoserii nie powinno dla nikogo stanowić specjalnego problemu, z pewnością każdy z nas robił to już niejednokrotnie, to jednak pewien kłopot może stanowić doprowadzenie do właściwego stanu wnętrza auta.

Chodzi tu zwłaszcza o tapicerkę, której wypranie może być dość problematyczne o ile nie dysponujemy przynajmniej odkurzaczem piorącym i miejscem, gdzie możemy auto wysuszyć.
W przypadku jeśli takich możliwości nie posiadamy to całkiem skuteczną alternatywą może być użycie do tego celu specjalnych preparatów, pianek do prania tapicerki, dostępnych praktycznie w każdym większym markecie.


Mowa tu oczywiście o welurowych tapicerkach. Te skórzane będą wymagały nieco innych środków czystości, przewidzianych do czyszczenia i konserwacji skóry.


Naturalnie przed rozpoczęciem procesu czyszczenia wnętrza auta należy je najpierw odkurzyć i posprzątać, żeby przynajmniej te zanieczyszczenia nie utrudniały pracy.


Następnie dobrze jest rozprowadzić preparat do prania tapicerek w sposób wskazany przez producenta i odczekanie chwili, żeby miał on szansę zadziałać także i w głębszych warstwach.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

reflektory

Jak sprzedać samochód?

17 stycznia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?