blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

rzucenie palenia
Lifestyle

Czy rzucenie palenia jest faktycznie takie trudne?

Każdy z nas zna wiele anegdot dotyczących rzucania palenia. Niektórzy twierdzą, że jest to zadanie bardzo proste – w swoim życiu rzucali nałóg bowiem już nie jeden raz. Z łatwością można zatem dojść do wniosku, że cały cymes polega nie na tym, aby rzucić palenie, a na tym, aby zrobić to skutecznie. W osiągnięciu celu, który przed sobą stawiasz, mogą pomóc Ci preparaty różnego rodzaju, np. Desmoxan. Jeżeli do tej pory, wyzwanie, jakim jest, rozstanie się z nałogiem, nie przyniosło efektu, możliwe, że w Twoim przypadku sama wola rzucenia nie wystarczy. Oczywiście, decyzja o podjęciu pierwszego kroku musi pochodzić od Ciebie. Jeżeli chcesz to zrobić wyłącznie pod wpływem sugestii innych osób, to szansa na powodzenie masz raczej niewielkie.

Zastanów się, dlaczego palisz i czy papierosy faktycznie są w Twoim życiu niezbędne

Wiele osób do palenia podchodzi zupełnie bezrefleksyjnie. Kiedyś, przeważnie w młodości, zapalili swojego pierwszego papierosa i od tamtej pory sięgają po przysłowiowego dymka przy każdej nadarzającej się okazji. Są i tacy, którzy palą wyłącznie w określonych (np. nerwowych) sytuacjach. Nie brakuje również osób, które palą przy kawie lub przy alkoholu. A Ty, w jakich sytuacjach sięgasz po papierosa? Jest to dla Ciebie sposób na ukojenie nerwów czy przyzwyczajenie? Są dwie szkoły rzucania palenia. Jedna z nich mówi, aby z nałogiem zerwać w sposób drastyczny. Druga szkoła zakłada, aby stopniowo zmniejszać częstotliwość palenia, aż ilość wypalanych papierosów spadnie do zera. Desmoxan może zwiększyć szansę na to, że raz na zawsze rozstaniesz się z papierosami. Zanim jednak sięgniesz po ten preparat, zapoznaj się z ulotką – znajdziesz na niej istotne informacje dotyczące zasad jego stosowania oraz przeciwwskazania.

Znajdź motywację do rzucenia palenia

Od dawna nie byłeś na wakacjach, bo domowy budżet udaje Ci się spiąć miesiąc w miesiąc z największym trudem? Pomyśl, ile możesz zaoszczędzić, gdy rzucisz palenie! Preparaty takie jak Desmoxan pomagają rozstać się z nałogiem już po miesiącu od rozpoczęcia kuracji. Jeżeli do tej pory paliłeś paczkę papierosów każdego dnia, to w skali miesiąca mógł to być wydatek blisko 500 zł. Za taką kwotę możesz spokojnie wyjechać na weekend za miasto. Po kilku miesiącach bez ulubionego dymka zaoszczędzisz z kolei na dłuższe wakacje! Jeżeli kwestie finansowe do Ciebie nie przemawiają, to pomyśl o tym, że już najwyższa pora zadbać o swoje zdrowie. Rezygnując z używek, poprawisz komfort swojego życia, a także stan swojego zdrowia. Palenie papierosów może być przyczyną wielu groźnych chorób rozwijających się w organizmie.