Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę wybierając niezawodny akumulator do alarmu?

4 sierpnia 2022 zasilanie

Systemy alarmowe spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy zapewnione będą miały zasilanie. Niestety przerwy w dostawie prądu są w stanie unieruchomić nawet najlepszy system alarmowy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi niezawodny akumulator do alarmu.

Jaki wybrać akumulator do alarmu?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że akumulatory do zasilania awaryjnego koniecznie muszą być przystosowane do pracy buforowej. Wynika to oczywiście z tego, że głównym zadaniem akumulatorów jest właśnie buforowanie (magazynowanie) energii elektrycznej przez dość długi okres czasu. W dużej mierze to właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu przerwy w zasilaniu nie będą tak bardzo uciążliwe. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się akumulatory do zasilania awaryjnego wykonane w technologii AGM. Wielu producentów oferuje także akumulatory żelowe. Nowoczesny akumulator do UPS wyróżnia się wysoką odpornością na korozję, duże wibracje i niekorzystny wpływ różnorodnych czynników zewnętrznych. Żelowe akumulatory są bardzo szczelne, dzięki czemu nie ma problemu z wyciekaniem. Z racji tego, że elektrolit ma konsystencję żelu to zostaje on automatycznie wchłaniany przez maty absorpcyjne.

zasilanie awaryjne

Pojemność ma znaczenie

Jeżeli interesuje nas niezawodne zasilanie bezprzerwowe to warto zwrócić uwagę również na pojemność akumulatora do systemu alarmowego. Na półkach sklepowych obecnie królują akumulatory o napięciu 12 V. Jeżeli chodzi o dobór pojemności to jest to zagadnienie zdecydowanie bardziej złożone. Od pojemności zależy oczywiście to, jak długo będzie zasilany system alarmowy, gdy zabraknie zasilania. Aby wybrać odpowiednią pojemność należy zwrócić uwagę również na wielkość samej instalacji alarmowej. Jak łatwo się domyślić im więcej czujników, tym oczywiście więcej prądu trzeba dostarczyć. Osoby, które nie wiedzą jaki akumulator do oświetlenia awaryjnego wybrać mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się moduły bateryjne do UPS o pojemności 7 Ah lub 17 Ah..

O czym należy pamiętać?

Wybranie porządnego akumulatora do alarmu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby systematycznie sprawdzać całą instalację alarmową. Nowoczesne systemy alarmowe to bardzo złożone instalacje. Niestety nawet najlepszy jakościowo akumulator prędzej czy później zużyje się i straci swoje właściwości użytkowe. Dobrym pomysłem jest również systematyczne sprawdzanie działania układu ładowania akumulatora.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Żaluzje do sypialni

Żaluzje do sypialni

12 października 2023

Ubezpieczenia na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?