Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Pościele hotelowe i domowe. Czy pościel hotelowa sprawdzi się w domu?

24 października 2022 Pościele hotelowe i domowe

Noc spędzona w hotelu to komfort na wysokim poziomie. Wypoczynek i wygodę zawdzięcza się bardzo dobrej klasy materacom i pościeli. Pościel hotelowa od producenta, który zna się na swoim fachu ma odpowiednie prefabrykaty wykonane z najwyższej jakości materiałów to klucz do sukcesu.

Zasadniczą różnicą między zwykłą pościelą domową a pościelą hotelową jest gramatura. Pościel hotelowa charakteryzuje się znacznie lepszą gramaturą, jeśli chodzi o przeznaczenie do wykorzystania w domu. Gramatura pościeli hotelowej, zazwyczaj oscyluje w granicach od 155 do 160 gramów na metr kwadratowy. Oprócz wysokiej jakości materiału, z jakiego jest wykonana, musi być ona przyjemna i delikatna w dotyku.

Wykonanie pościeli hotelowej

Tkanina, z której wykonana jest pościel hotelowa od producenta, produkowana jest najczęściej z wysokogatunkowej bawełny. Bawełna ta jest podatna na rwanie się, nie kurczy się i świetnie cyrkuluje przepływ powietrza. Do produkcji wykorzystuje się także tekstylia z policottonu, czyli materiału, który odporny jest na wyblaknięcie i na gniecenie się. W hotelach o wysokich standardach często spotyka się luksusową pościel wykonaną z modalu czy mieszanki bawełny i jedwabiu. Taka pościel chłodzi latem, a zimą rozgrzewa.

Pościel hotelowa w domu? Czemu nie?

Pościel hotelowa oferuje więcej niż pościel domowa. Charakteryzuje się lepszą wytrzymałością i żywotnością. Materiały, z których wykonywana jest pościel hotelowa, są o wiele bardziej wytrzymałe i delikatniejsze niż materiały, z których produkuje się pościel domową. Pościele hotelowe są również bardzo odporne na pranie w wysokich temperaturach. Kolejnym plusem dla pościeli hotelowej jest inne wykończenie. Zazwyczaj pościel hotelowa zamykana jest na zakładkę i kopertę. Dzięki temu można ją szybciej ściągnąć czy nałożyć na kołdrę, a także prasowanie jest o wiele łatwiejsze, ponieważ nie ma guzików czy suwaków. Brak elementów, które można nadszarpnąć, sprawia, że nie trzeba się bać o uszkodzenia elementów pościeli. Natomiast w pościeli domowej często podczas zakładania pościeli na poduszki czy kołdry bądź podczas prasowania urwie się guzik lub zatnie suwak. W takich wypadkach trzeba poświęcać czas na naprawę guzika lub wymieniać cały suwak co dodatkowo generuje koszty. Pościele hotelowe zazwyczaj są koloru białego. Oznacza to, że od razu widać na nich zabrudzenia czy plamy i można je wyprać. W przypadku pościeli domowych dominują inne kolory od jasnych po ciemnych, co oznacza, że ciężej jest znaleźć zanieczyszczenia lub inne plamy.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Żaluzje do sypialni

Żaluzje do sypialni

12 października 2023

Ubezpieczenia na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?