Niezwykle higieniczny, uniwersalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Ręcznik przemysłowy, gdyż o nim mowa, to nie tylko chętnie wykorzystywana opcja stosowana w obiektach użyteczności publicznej. To także rozwiązanie, z którego często korzystają prywatni odbiorcy. A wszystko przez ogrom zalet, które niewątpliwie charakteryzują te artykuły higieniczne.
Ręcznik przemysłowy – niezastąpiony w obiektach publicznych
Ręcznik przemysłowy produkowany jest w 100 % z makulatury. Może mieć białą lub zieloną barwę. Dla wygody użytkowania umieszcza się go w specjalnie przeznaczonych do tego dozownikach. Jest chętnie wykorzystywany do osuszania dłoni (np. w publicznych toaletach) lub wycierania brudnych powierzchni (np. w lokalach usługowych, handlowych czy gastronomicznych). Jak się jednak okazuje, zastosowanie ręcznika przemysłowego jest o wiele szersze. A ich różnorodność w dużej mierze jest uwarunkowana od pomysłowości danego użytkownika.
Nietypowe zastosowanie ręcznika przemysłowego
Osuszanie dłoni lub wycieranie zanieczyszczonych to choć najbardziej powszechne zastosowanie ręcznika przemysłowego, ale nie jedyne. Przy jego użyciu można zamknąć kurek z wodą w miejscu, w którym myjemy ręce lub otwierać drzwi w publicznych, ogólnodostępnych toaletach. Takie rozwiązanie pozwoli zachować większą higienę i czystość dłoni poprzez unikanie bezpośredniego kontaktu z klamkami (jak wiadomo, klamki są siedliskiem wielu bakterii, zarazków i drobnoustrojów chorobotwórczych wywołujących choroby). Ręcznik przemysłowy może również posłużyć jako alternatywa dla klasycznej chusteczki do nosa, choć oczywiście wiele zależy od jego miękkości.
Wykorzystaj w kuchni…
Wymieniając możliwości wykorzystania ręcznika papierowego, nie sposób pominąć jego zastosowania w kuchni. Skutecznie bowiem sprawdzi się nie tylko do wycierania blatów czy okien, ale również osuszania warzyw, owoców i innych artykułów żywnościowych wymagających uprzedniego umycia. Jest wytrzymały i trwały – nawet po kontakcie z wilgocią, co niewątpliwie znacząco podkreśla jego walory użytkowe. Ręcznik przemysłowy przyda się również do wypolerowania szkła i sztućców czy wytarcia naczyń. Może stanowić również formę podkładki dla artykułów żywnościowych, tj. owoce, warzywa, mięso, ryby itp.
… i w samochodzie
Zaletami ręcznika przemysłowego można cieszyć się również w aucie. Okaże się bowiem skuteczny dla zaparowanych szyb, pozostawiając je suche i czyste – bez nieestetycznie wyglądających smug czy „włosków”.