Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Tworzenie sklepów internetowych na Woocommerce

3 marca 2023 Tworzenie sklepów internetowych na Woocommerce

Woocommerce to rozszerzenie dla systemu zarządzania treścią WordPress, które umożliwia stworzenie sklepu internetowego na istniejącej już stronie internetowej. Woocommerce wykorzystuje bazę produktową, koszyk, narzędzia wyboru wysyłki oraz płatności. Jest popularny ze względu na popularność samego systemu WordPress oraz większą liczebność webmasterów budujących strony internetowe w oparciu o ten system.

Aby stworzyć sklep internetowy na Woocommerce, należy najpierw zainstalować sam system WordPress, a następnie rozszerzenie Woocommerce. Możemy wykorzystać gotowe szablony graficzne dla sklepów internetowych Woocommerce, ale najlepsze efekty uzyskamy tworząc dedykowaną szatę graficzną dla sklepu, idealnie skrojoną do naszych potrzeb.

Woocommerce powinniśmy wybrać tylko wtedy, gdy już posiadamy stronę internetową opartą na systemie WordPress z zarejestrowanymi użytkownikami. Wtedy instalując rozszerzenie Woocommerce, w obrębie tej samej strony internetowej zaczyna działać sklep. Jednak przed instalacją Woocommerce należy wykonać audyt aktualności i bezpieczeństwa całego systemu WordPress oraz rozszerzeń. Audyt może zlecić specjalistą na stronie tworzenie sklepów internetowych Woocommerce

Najlepiej unikać Woocommerce, gdy nie mamy jeszcze strony internetowej lub sklep nie musi znajdować się na istniejącej stronie internetowej. W takiej sytuacji lepiej wybrać oprogramowanie, które zostało stworzone od podstaw dla sprzedaży internetowej. Woocommerce ma niższą funkcjonalność wyjściową i wymaga instalacji systemu WordPress przed instalacją rozszerzenia.

Woocommerce ma swoje zalety i wady. Zaletą jest mniejszy koszt związany z budową sklepu internetowego oraz możliwość rozbudowy istniejącej już strony internetowej. Wadą jest niższy poziom bezpieczeństwa oraz mniejsza funkcjonalność wyjściowa w stosunku do innych systemów e-commerce.

WooCommerce działa w oparciu o WordPressa, co daje nam dostęp do tysięcy wtyczek i motywów, które poszerzają jego możliwości. Integracja z Facebookiem, wtyczki do cachowania, funkcjonalne formularze, to tylko kilka z wielu rozwiązań dostępnych w WooCommerce.

WordPress i WooCommerce cieszą się ogromną popularnością, co przyciąga do nich wiele osób na całym świecie. Wokół nich powstały liczne fora i grupy wsparcia dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Instalacja WordPressa i WooCommerce jest bardzo prosta. Już na samym początku możemy skorzystać z kreatora konfiguracji, który w kilku krokach pozwala nam na skonfigurowanie nowego sklepu wraz z metodami płatności i sposobami wysyłki. Wszystko jest przejrzyste i łatwe do konfiguracji za pomocą myszki.

WooCommerce jest bezpiecznym rozwiązaniem, a dostęp do kodu źródłowego pozwala na bieżąco analizować go pod kątem nowych zagrożeń. Regularne aktualizacje zapewniają ochronę przed atakami hakerskimi. Wbudowany moduł obsługi protokołu szyfrującego SSL zapewnia bezpieczeństwo danych.

Większość klientów odwiedza sklepy internetowe za pomocą urządzeń mobilnych. Wszystkie dostępne na rynku motywy do WooCommerce są stworzone w oparciu o standard Responsive Web Design, co oznacza, że strona będzie wyświetlać się poprawnie na każdym urządzeniu.

WooCommerce to oprogramowanie open source, które oznacza, że jest darmowe do użytku i każdy może przeglądać i modyfikować kod źródłowy. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie chcą ponosić kosztów zakupu płatnych rozwiązań e-commerce.

WordPress od lat słynie z doskonałych właściwości SEO, a WooCommerce dziedziczy po nim wiele z tych funkcjonalności. Platforma jest przyjazna dla wyszukiwarek, posiada przyjazne adresy URL, logiczną strukturę strony i wiele innych elementów, które przyczyniają się do dobrego pozycjonowania naszego sklepu w wynikach wyszukiwania.

Podsumowując, Woocommerce jest dobrym wyborem dla osób, które już posiadają stronę internetową z użytkownikami i chcą dać im możliwość robienia u nas zakupów. Jednak wymaga to poświęcenia wiele uwagi i pracy na zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

Materiał zewnętrzny

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

komunikacja w związku
Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa
Odpowiednia znajomość instalacji ma kluczowe znaczenie

Jesteś zainteresowany reklamą?