Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa – co opłaca się bardziej?

5 lutego 2024 Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa


Co zrobić, gdy pojawia się potrzeba pozyskania dodatkowej przestrzeni magazynowej? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na  podstawowe pytanie: czy lepszy będzie wynajem powierzchni magazynowych, czy jednak warto postawić na budowę własnego magazynu? Postanowiliśmy, że porównamy obie te możliwości, aby ustalić, która z nich opłaca się bardziej.

Co jest bardziej opłacalne? Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa?

W dzisiejszych czasach usługi takie, jak wynajem powierzchni magazynowej stały się już codziennością. Świadczone są one coraz częściej, a jednym z przedsiębiorstw oferujących możliwość wynajęcia powierzchni magazynowej jest Giełda Elizówka. Z jej ofertą w tym zakresie możesz zapoznać się na stronie https://www.elizowka.pl/oferta/powierzchnia-magazynowa-do-wynajecia. Powstaje jednak pytanie: czy jest to rzeczywiście opcja, z której warto skorzystać?

Najpierw skupmy się na kwestiach finansowych. Co będzie opłacać się bardziej – stworzenie własnej powierzchni magazynowej, czy jej wynajem?

Budowa magazynu jest, jak się okazuje, znacznie droższym przedsięwzięciem, niż jego wynajem. Własna powierzchnia magazynowa jest niezbędna w przypadku wielu różnych form działalności, jednak prawda jest taka, że wielu mniejszych i średnich firm po prostu nie będzie stać na pokrycie zaporowych kosztów związanych z budową magazynu.  Właśnie w ich przypadku wynajem powierzchni magazynowej sprawdza się doskonale, ponieważ za ułamek kosztów budowy mogą one otrzymać gotową powierzchnię magazynową, bez oczekiwania na zakończenie konstrukcji, nieprzewidzianych sytuacji i dodatkowych opłat. Oczywiście dla pewności warto przeprowadzić symulację kosztów jednego i drugiego przedsięwzięcia, niemniej jednak porównanie to praktycznie zawsze okaże się korzystniejsze dla wynajmu powierzchni magazynowej.

Wynajem powierzchni magazynowych, czy ich budowa: Co jest szybsze?

Kwestie finansowe nie są jednak jedynymi, na które warto zwrócić uwagę. W przypadku większości przedsiębiorstw bardzo ważne jest także to, by powierzchnie magazynowe dostępne były do dyspozycji możliwie jak najszybciej. Niemniej jednak budowa własnych powierzchni magazynowych to proces długi i skomplikowany. Zdecydowanie szybszą opcją będzie zdecydowanie się na wynajem powierzchni magazynowej.

Dzięki tej usłudze odpowiednią powierzchnię magazynową można bowiem zyskać w kilka dni. Tak krótki okres w pełni wystarczy, by dobrać propozycję odpowiednią dla siebie i dopełnić wszelkich formalności. Warto podkreślić przy tym, że budowa magazynu w tak krótkim czasie praktycznie nie ruszy z miejsca. Wynajem powierzchni magazynowych zdaje się więc być o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli powierzchnia magazynowa ma zostać pozyskana szybko – i co dla wielu równie ważne przy absolutnym minimum formalności.

Co daje większe możliwości wykorzystania powierzchni: budowa powierzchni magazynowej czy jej wynajem?

Oczywiście niezależnie od tego, czy dana firma zdecyduje się na budowę, czy wynajem powierzchni magazynowej musi ona przemyśleć swoje potrzeby. Niemniej jednak to zupełnie naturalne, iż z czasem się one zmieniają. Co w takiej sytuacji?

Decydując się na postawienie własnego magazynu, należy liczyć się z sytuacją, gdy w przyszłości dana powierzchnia magazynowa będzie już niepotrzebna. Nadal zaś będzie ona wymagała odpowiedniej pielęgnacji, by nadawać się do użytku – a to wiązać się będzie z niepotrzebnymi opłatami. Wynajem powierzchni magazynowych jest bardziej elastyczny również i pod tym względem. Firmy decydujące się na taką usługę w dowolnym momencie mogą zwiększyć, jak i zmniejszyć wielkość wynajmowanej powierzchni. Wszystko zależy po prostu od ich indywidualnych potrzeb w danym momencie.

Wynajem powierzchni magazynowej to więc po prostu lepsza opcja niż jej budowa. Oferuje bowiem masę możliwości przy jednoczesnym zachowaniu niskiej ceny usługi.

Materiał zewnętrzny

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

komunikacja w związku
Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa
Odpowiednia znajomość instalacji ma kluczowe znaczenie

Jesteś zainteresowany reklamą?