Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Z czym łączyć garnitur w prążek?

31 marca 2022 garnitur w prążek

Power suit, czyli garnitur w prążek był hitem na przełomie XIX i XX wieku. Teraz ponownie przeżywa swój renesans. Kiedy taki garnitur możemy nosić i z czym go łączyć, by nasza stylizacja wyglądała dobrze?

Garnitur w prążki nosił Winston Churchill, Książę Windsoru i wiele ekranowych amantów. Może kojarzyć się ze stylizacjami Jamesa Bonda bądź Al Capone. W latach 80. prążki szerzej do mody wprowadził Giorgio Armani i do teraz strój ten w niej pozostał. Wiele osób nie bez powodu łączy prążkowany garnitur z maklerami i biznesmenami. Przyczynił się do tego film z Michaelem Douglasem „Wall Street” i film z Leonardem DiCaprio „Wilk z Wall Street”. Do teraz garnitur męski w prążki jest jednym z polecanych do strojów biznesowych. Co dodać do takiej stylizacji?

Wybieramy garnitur

Przeglądając garnitury, znajdziemy modele z wyraźnymi prążkami, czyli prinstripe i delikatnymi, czyli chalkstripe. Jeśli do tej pory nie nosiliśmy tego typu garniturów, to druga opcja będzie dla nas prawdopodobnie lepszą opcją. Nie każdy mężczyzna potrafi od razu przestawić się na chodzenie w ubraniach wzorzystych. Najmodniejszymi kolorami są odcienie szarego i granatowego. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, czy z delikatnymi, czy z wyraźnymi prążkami, musimy postawić na model z dobrego materiału i skrojony w taki sposób, by dobrze oddawał proporcje męskiej sylwetki. Dobrą propozycją będzie garnitur w prążek od Lancerto.

Idealna koszula

Prążkowany garnitur sam w sobie jest oryginalny i przykuwa uwagę. Z tego powodu podczas wybierania koszuli i dodatków musimy zachować ostrożność. Najlepsza będzie koszula gładka, która będzie stanowić tło dla garnituru i pozwoli uniknąć wrażenia przesycenia. Uniwersalna będzie koszula biała – dobrze komponuje się z każdym garniturem. Jednak możemy też wziąć pod uwagę inne gładkie koszule, na przekład błękitne.

Pasek i buty

Buty muszą być skórzane, proste, eleganckie i bez żadnych ozdób bądź wzorów. W zależności od tego, czy zamierzamy założyć buty czarne, czy brązowe, inny będzie pasek do spodni. Zawsze musimy go dobierać w taki sposób, by pod względem kolorystycznym pasował do obuwia. Poza tym do garniturów ubieramy tylko paski skórzane i z prostą klamrą.

Krawat

Naszą biznesową stylizację z prążkowym garniturem uzupełnijmy o krawat. Dobry będzie model granatowy lub bordowy, ale nie jest to reguła. Chociaż dopuszcza się zakładanie krawatu wzorzystego, najlepiej postawmy na gładki. To gwarancja, że nie popełnimy wpadki. Ważna jest także szerokość. W ostatnim czasie możemy zauważyć, że mężczyźni noszą cienkie krawaty, czyli tzw. śledziki. Nie jest to jednak zbyt szczęśliwy wybór. Dobrze mogą w nich wyglądać tylko bardzo szczupli panowie i nie są eleganckie. Lepiej koncentrować się na tradycyjnych krawatach. Przy marynarce z wąskimi klapami zakładamy węższy krawat, przy tych z szerszymi klapami krawat o większej szerokości.

Całą stylizację uzupełni elegancki zegarek. To praktyczny, a zarazem dekoracyjny dodatek Postawmy na model z płaską kopertą na skurzanym pasku albo z prostą bransoletą.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kamizelki odblaskowe
jeansy damskie
buty robocze Safety Jogger

Jesteś zainteresowany reklamą?