Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Żaluzje do sypialni

12 października 2023 Żaluzje do sypialni


Klasyczne żaluzje do sypialni to chętnie wybierany typ przesłon okiennych. Wyróżniają się łatwą obsługą, możliwością dostosowania do potrzeb i stylu konkretnego pomieszczenia sypialnego, a także eleganckim wyglądem, który idealnie pasuje do miejsca, w którym przebywa się nie tylko wieczorami i w nocy, ale także w ciągu dnia.

Żaluzje i plisy do sypialni

W każdej sypialni konieczne jest zastosowanie przesłon okiennych. Świetnym wyborem są żaluzje drewniane. Gwarantują odpowiedni poziom nasłonecznienia, a co za tym idzie, przyczyniają się do zachowania optymalnej temperatury w sypialni – zwłaszcza tej, w której nie ma klimatyzacji. Żaluzje drewniane do sypialni są przydatne również dlatego, że pozwalają ocieplić wystrój wnętrza, co ułatwia relaks. Możesz wybrać żaluzje do sypialni metalowe, które umiejętnie dobrane, sprawią, że wnętrze będzie jeszcze piękniejsze. W sypialniach i pokojach gościnnych, które mają być przytulne, możesz postawić na plisy z ozdobną tkaniną. Jeśli bardzo zależy Ci na ochronie przed nadmiarem słońca, dobrym wyborem będą plisy z tkaniną termoizolacyjną, np. typu honeycomb. To nowoczesne i funkcjonalne modele, które składają się z dwóch warstw materiału ułożonych na wzór hexa.

Żaluzje do strefy sypialnianej

Żaluzje do sypialni umożliwiają uzyskanie różnych stopni zaciemnienia zależnie od Twoich potrzeb. Wystarczy, że za pomocą patyka zmienisz kąt nachylenia piór. Ogromną zaletą takich żaluzji jest też intuicyjny montaż, z którym łatwo i szybko można sobie poradzić samodzielnie. Oferowane w sklepach modele mają różne rozmiary i sposób montażu, dlatego cena żaluzji jest różna. Postaw na produkty wysokiej jakości wykonania od producentów, którzy wiedzą, jak powinna działać i wyglądać idealna żaluzja do sypialni. Dostępne w sklepach wysokogatunkowe modele chronią przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń sypialnianych oraz gwarantują optymalne zaciemnienie wnętrza, co podnosi komfort i jakość snu, szczególnie podczas słonecznego dnia. Wszystkie pióra takich żaluzji do sypialni są stabilizowane UV, dzięki czemu ich kolory nie blakną za szybko. Uniwersalne wykończenie sprawia, że można je zamontować bez obaw o wygodę użytkowania. Jeśli chcesz poznać kosztorys montażu Twoich żaluzji, skontaktuj się z konkretną firmą, która wykona dla Ciebie pomiary i przygotuje profesjonalną wycenę.

Żaluzja drewniana do sypialni – jak działa?

Żaluzja drewniana to idealna przesłona okienna dla wszystkich, którzy cenią eleganckie dekoracje okna wysokiej jakości. To klasyk prezentujący się okazale na dużych oknach. Drewniana żaluzja ma praktycznie niewidoczny mechanizm – maskownica górnej rynny jest wykonana z tego samego gatunku i koloru drewna, co pióra. Po podniesieniu zajmuje ok. 20% swojej wysokości. Zależnie od konkretnego zamówienia żaluzje drewniane mogą być sterowane sznurkowo lub taśmowo. Liczba drabinek jest dobierana odpowiednio do szerokości żaluzji – im szersza żaluzja, tym więcej drabinek. Jak działa żaluzja? Mechanizm ich działania jest prosty. W przypadku żaluzji 50 mm do otwierania oraz zamykania piór są wykorzystywane zwykle dwa sznureczki. Z kolei żaluzje 25 mm obsługuje się, obracając patyk ustawiony pod niewielkim kątem. Do podnoszenia żaluzji służy tutaj drugi komplet sznurków, które są ze sobą związane. Warto pamiętać, by wszystkie czynności wykonywać delikatnie i nie uszkodzić żaluzji. Czy wiesz, czym drabinka sznurkowa różni się od drabinki taśmowej? Obie precyzyjnie ustawiają pióra, zapewniając komfort obsługi żaluzji, jednak:

  • drabinka sznurkowa jest prawie niewidoczna, a taśmowa – celowo widoczna;

  • drabinka taśmowa zakrywa te otwory w piórach, przez które przechodzi sznurek;

  • sznurki są standardem, a dekoracyjna taśma jest możliwością dodatkową;

  • po zwinięciu, żaluzje z taśmą zajmują więcej miejsca niż żaluzje z drabinką sznurkową.

Rodzaj wybranej drabinki nie ma wpływu na pracę, wytrzymałość i jakość żaluzji. Jeśli interesuje Cię żaluzja okienna standardowa lub na wymiar, skontaktuj się z wybraną firmą, a ona przygotuje dla Ciebie produkt w wybranym kolorze i rozmiarze.

Artykuł sponsorowany

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Żaluzje do sypialni

Żaluzje do sypialni

12 października 2023

Ubezpieczenia na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?