blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

Jak oryginalnie zapakować prezent
Lifestyle

Jak oryginalnie zapakować prezent?

Wiele radości w otrzymywaniu prezentów daje nie tylko sam podarunek, ale również moment jego rozpakowywania. Aby uczynić tę chwilę jeszcze bardziej podniosłą i wyjątkową, warto zatem zadbać o odpowiednią oprawę prezentu. W tym może pomóc exploding box. Co to takiego? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest exploding box?

Exploding box, który możecie kupić gotowy w sklepie https://www.creativehobby.pl/pol_m_scrapbooking_exploding-box-492.html to jak sama nazwa wskazuje wybuchające pudełko. To rodzaj opakowania, które pod wpływem dotyku lub pociągnięcia określonego elementu rozkłada się na boki, ukazując znajdującą się w nim zawartość. Niektóre exploding boxy dosłownie wybuchają. Inne otwierają się w nieco bardziej subtelny sposób. Samo pudełko jest najczęściej niepozorne. Z tego powodu warto ozdobić je w wybrany przez siebie sposób. Co ciekawe, konstrukcja exploding box pozwala na przystrojenie go zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Wewnętrzna strona będzie bowiem dobrze widoczna po otwarciu pudełka, a zewnętrzna w momencie wręczania prezentu.

Jak przystroić exploding box?

W ozdobieniu exploding box ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Można do tego użyć dowolnych materiałów, w tym papieru do pakowania, krepy, flizeliny, brokatu, cekinów, filcowych kulek i innych gadżetów. Na poszczególnych ściankach boxa można też samodzielnie stworzyć atrakcyjne obrazy – rysowane kredkami, ołówkiem lub malowane farbami. Im więcej wysiłku włoży w przygotowanie prezentu darczyńca, tym z pewnością większa będzie radość obdarowanego. Efekt zaskoczenia gwarantowany.

Jakie są formy exploding box?

Exploding box może występować w różnorodnych formach i wariantach. Poszczególne modele różnią się zarówno rozmiarem, jak i kształtem. Najpopularniejsze wersje ostatecznie przybierają kształt sześcianu. Najczęściej w sklepach dostępne są exploding boxy o boku 9 cm, 10 cm, a także 14 cm. Świetnym pomysłem jest też zakup dodatkowego nosidełka na exploding box. Ono pozwala na wygodne przetransportowanie prezentu, a także jego wręczenie bez ryzyka przedwczesnego „wybuchu” boxa.

Gdzie kupić exploding box?

Najczęściej exploding boxów próżno szukać w sklepach stacjonarnych. Lepiej od razu usiąść przed komputerem i przeczesać Internet. Exploding boxy występują z reguły w sklepach z materiałami papierniczymi, a także akcesoriami kreatywnymi do rękodzieła. Najczęściej znajdziemy je obok akcesoriów do scrapbookingu. Exploding box to doskonały sposób na wręczenie drobnej pamiątki, pierścionka zaręczynowego, biżuterii, a także innych upominków z okazji urodzin, imienin, rocznicy, Dnia Babci, Dnia Dziecka, Dnia Matki i tak dalej.