blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

Moda Poradnik

Jak wybrać odpowiedni zapach dla siebie i bliskich?

Perfumy i ich odpowiedni dobór znacznie przyczyniają się do wizerunku każdego człowieka. Niejednokrotnie dana osoba kojarzona jest z odpowiednim zapachem, jak również rozpoznawana dzięki niemu? Jak sprawić by zapach pasował do osobowości i jego właściciela? Jak stworzyć odpowiednie perfumy dla siebie?


Jak wybrać odpowiedni zapach?


Dobór właściwego zapachu może wydawać się dla niektórych zadaniem trudnym i niewykonalnym. Jednak istnieje wiele zasad i czynników, które ułatwiają decyzje co do własnego, ulubionego zapachu. Aby prawidłowo ocenić zapach, który pasuje do danej osoby, należy zapoznać się z cała gama proponowanych i stosowanych rodzajów perfum.

Należą do nich:


– perfumy damskie,
– męskie,
– wody toaletowe,
– wody perfumowane,

Wszystkie rodzaje kosmetyków posiadają charakterystyczną dla siebie woń, która utworzona jest z wielu kompozycji zapachów.

Wśród popularnych znajdują się zapachy takie jak:


– cytrusowe,
– kwiatowe,
– skórzane,
– orientalne,
– owocowe,
– drzewne,
– wodne,
– zielone,
– ziołowe,
– aldehydowe, itp.


Aby dobrać odpowiednie perfumy należy zastosować kilka ważnych zasad. Wybierając odpowiedni kosmetyk każdy klient powinien:
– posiadać niczym nie nasączone ubrania,
– nie smarować się żadnymi balsamami i kremami zapachowymi,
– wybrać zapach z grupy 3 – 4 kosmetyków,
– neutralizować woń ostatniego zapachu np. poprzez powąchanie ziaren kawy,
– znać typ swojej skóry,
– określić własne upodobania i oczekiwania, itp.


Jak wybrać odpowiedni zapach uwzględniając rodzaj skóry?
Rodzaj i typ skóry może mieć ogromne znaczenie podczas przyjmowania i oddawania konkretnych zapachów. Najbardziej podatną na przyswajanie i rozwijanie zapachów jest skora normalna. Ten rodzaj tkanki podatny jest również na różnego rodzaju alergie i detergenty.


Tłusta skóra może spowodować nadmierne rozproszenie zapachu, który stanie się zbyt uciążliwy i wyczuwalny. Stosowanie słodkich i wyrazistych woni może by c przesadne i uciążliwe.
Osoby posiadające skórę suchą, powinny zwracać szczególną uwagę na skład kosmetyku. Zawartość alkoholu lub innych substratów chemicznych może podrażniać ciało i wywoływać różnego rodzaju alergie.


Wybierając odpowiednie perfumy, dla siebie bądź bliskich, należy przede wszystkim skupić się upodobaniach i oczekiwaniach. Zapach powinien wyrażać osobowość właściciela, jego temperament oraz charakter. Powinien przede wszystkim podobać się odbiorcy, jak również być zmysłowy, przyjemny, wyczuwalny i przyciągający dla osób znajdujących się w jego otoczeniu.