Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak zorganizować osiemnaste urodziny?

13 grudnia 2019

Osiemnaste urodziny… Chyba żadnym wcześniejszym czy późniejszym nie towarzyszy tyle emocji, wszak to nasza furtka w tak długo oczekiwaną i upragnioną dorosłość. Ekscytacja z dowodu osobistego i tego, że jako dorośli będziemy mogli robić co chcemy (no, prawie…) sprawia, że pragniemy, by były one ekscytujące, udane i takie, które zapamiętamy do końca życia. Wielu nastolatkom nasuwa się pytanie: jak zorganizować osiemnaste urodziny? Tak by z hukiem wejść w dorosłość?

Najlepsze pomysły na osiemnastkę


Przede wszystkim powinniśmy spisać listę gości. O tak, to bardzo ważne, ponieważ mniej więcej określi, na jakie wydatki musimy być gotowi oraz będziemy mieli lepszy obraz tego, gdzie takie urodziny wyprawić.


Jeśli na naszej liście znajdą się tylko nasi znajomi, którzy uwielbiają się bawić, dobrym pomysłem jest wynająć na ten niezapomniany dzień lożę w klubie, wtedy nie będziemy musieli martwić się ani o muzykę, ani o oprawę, a nasi goście z pewnością będą się doskonale bawić, bo tak jak lubią. Należy jednak wziąć pod uwagę to, iż może się okazać, że po takiej imprezie rachunek za alkohol okaże się wysoki jak za wynajem sali.


Tańszą alternatywą imprezy w klubie jest, o ile pozwala nam na to metraż, domówka. Warto jednak uprzedzić sąsiadów o planowanej imprezie, jeżeli nie chcemy, by nasze osiemnaste urodziny upamiętniał mandat.


Jeśli młodzi goście należą do spokojniejszych, a i na liście oprócz przyjaciół i znajomych znajduje się rodzina, wtedy jak zorganizować osiemnaste urodziny? Najlepiej wyprawić ja w wynajętej sali. Praktycznie w każdym mieście znajduje się kilka domów przyjęć, które zajmują się imprezami okolicznościowymi. Jeśli już wybraliśmy sobie miejsce, powinniśmy, ze względu na ogromną popularność wyprawiania imprez okolicznościowych w wynajętych salach, zarezerwować sobie termin.

Miejsce na 18 też jest ważne


Organizując urodziny na sali czy restauracji, z reguły nie musimy się martwić o Katering. Jedzenie jest zazwyczaj wliczane w cenę od osoby. My musimy zadbać o tort, alkohol, ewentualnie dodatkowe napoje oraz jeśli mamy ochotę, o wystrój sali. Tutaj pomocny okaże się internet, gdzie znajdziemy mnóstwo inspiracji na swoje przyjęcie oraz sklepy internetowe i stacjonarne z dekoracjami i gadżetami imprezowymi. Kupimy tam wszystko, czego potrzebujemy na naszą imprezę. Balony, konfetti, gadżety do zdjęć, różnego rodzaju dekoracje, czapeczki urodzinowe, zaproszenia i mnóstwo innych rzeczy, dzięki którym nasze przyjęcie stanie się kolorowe i wesołe.
Warto zrobić imprezę przebieraną, będzie ona niezapomniana dla wszystkich!

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Faktoring
klasyczny leasing samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?