Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Różnica między klasycznym leasingiem a leasingiem jak abonament

4 sierpnia 2022 klasyczny leasing samochodu

Leasing jest wygodnym sposobem, dzięki któremu można użytkować nowy samochód bez ponoszenia dużych kosztów. VW FS umożliwia wzięcie w leasing samochodów produkowanych przez Grupę Volkswagen. Do dyspozycji firmy są dwie wersje leasingu: leasing klasyczny oraz leasing jak abonament. W tym tekście sprawdzamy różnice pomiędzy tymi opcjami.

Czym jest leasing klasyczny?

Klasyczny leasing samochodu to atrakcyjna oferta dla wszystkich użytkowników, którzy po zakończeniu umowy chcą otrzymać pojazd na własność. Samochód w tej opcji można otrzymać bez konieczności wpłaty własnej. W leasingu klasycznym wysokość miesięcznej raty obliczana jest na podstawie wartości samochodu. W tej formule odpisy z tytułu amortyzacji dokonywane są przez leasingodawcę. Leasingobiorca nie musi więc przejmować się nieco wyższą ratą leasingową. Może ją potraktować jako koszt uzyskania przychodu. W VW FS w tej formule dostępne są między innymi samochody marki Volkswagen, Skoda, Audi oraz CUPRA. Wysokość raty leasingowej dla każdej z marek można sprawdzić na stronie Autonowezawsze.pl. Zaletą tej formy jest możliwość obniżenia raty leasingowej za pomocą dostosowania parametrów spłaty do swoich potrzeb. Parametry, które mogą na to wpłynąć to czas finansowania oraz wysokość wpłaty własnej.

Czym jest leasing spłacany jak abonament?

W leasingu jak abonament spłaca się wyłącznie koszt utraty wartości użytkowanego auta. Dzięki temu można użytkować samochód i płacić za niego jak najniższą ratę. Leasing jak abonament daje trzy opcje po zakończeniu umowy. Samochód można zwrócić do dealera i wymienić go na nowy model opłacany na podobnych warunkach. Użytkownik może również zatrzymać samochód dzięki spłacie jego końcowej wartości. W opcji leasingu jak abonament można również rozpocząć użytkowanie pojazdu bez konieczności uiszczania pierwszej wpłaty. Wysokość miesięcznej raty leasingowej obliczana jest na podstawie wpłaty własnej, okresu finansowania samochodu oraz zakładanego rocznego przebiegu.

Jaki rodzaj leasingu wybrać?

Klasyczny leasing samochodu oraz leasing w finansowaniu jak abonament to rozwiązania adresowane do różnych grup przedsiębiorców. Nie da się jednoznacznie uznać jednego z tych wariantów za lepszy od drugiego. Leasing klasyczny to opcja idealna dla przedsiębiorców, którym zależy na przejęciu użytkowanego samochodu na własność po zakończeniu umowy leasingowej. Model finansowania jak abonament adresowany jest do tych biznesmenów, którzy pokonują samochodem długie trasy i zainteresowani są użytkowaniem niezawodnego pojazdu przez czas obowiązywania umowy leasingowej. W takim wariancie przedsiębiorca może założyć, że po zakończeniu umowy leasingowej po prostu zwróci samochód do dealera. Leasing opłacany jak abonament pozwala na obniżenie miesięcznych rat.

Jak zawrzeć umowę leasingową?

Jaka jest różnica w wysokości raty leasingowej pomiędzy opcją klasycznego leasingu oraz formuły spłaty jak w abonamencie? Można to sprawdzić na stronie Kalkulator.vwbank.pl. Zamieszczony na tej stronie kalkulator leasingowy pozwala na zorientowanie się w warunkach leasingu dla każdej z marek obsługiwanych przez Volkswagen Financial Services. W kalkulatorze należy podać okres finansowania w miesiącach, wysokość wpłaty własnej oraz deklarowany roczny przebieg w tysiącach kilometrów. Kalkulator oblicza wysokość miesięcznej raty dla wybranego modelu samochodu. W celu zawarcia umowy leasingowej należy skontaktować się z wybranym dealerem samochodowym z Grupy Volkswagen.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Faktoring
klasyczny leasing samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?