blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

kwiaty do sypialni
Poradniki

Kwiaty do sypialni

Zdrowy i spokojny sen to podstawa dobrego funkcjonowania w dzień. Dotleniony organizm odwdzięczy się nam prawidłowym funkcjonowaniem i żywotnością.
Jednym ze sposobów na poprawienie powietrza w sypialni jest wstawienie do niej kwiatów. Jak najlepiej wybrać kwiaty do sypialni? Które z nich sprawią, ze nasz sen będzie zdrowy i efektywny?
Istnieje grupa roślin, które w ciągu nocy produkują tlen a pobierają z powietrza dwutlenek węgla, czyli charakteryzują się tak zwaną odwróconą fotosyntezą. Takie kwiaty będą dla nas najzdrowsze.
Jednym z polecanych gatunków jest aloes zwyczajny (aloe vera). Dorasta do około 1,5 m wysokości, jest sukulentem, zatem wystarczy go podlewać 1-2 razy w tygodniu. Możemy postawić go na parapecie.
Innym kwiatem, który może zagościć w sypialni jest wężownica. To dość odporna na warunki zewnętrzne roślina, która może stać w pomieszczeniu z zanieczyszczonym i suchym powietrzem, ponieważ sama doskonale radzi sobie z benzenem i formaldehydem.
Nie zapominajmy też o popularnym drzewku szczęścia (grubosz drzewiasty). To bardzo wytrzymała roślina- lubi miejsca nasłonecznione, natomiast nie trzeba jej podlewać zbyt często. Przy temperaturach powyżej 20 stopni to raz na około 2 tygodnie, przy niższych wystarczy raz na miesiąc.
Inne kwiaty polecane do sypialni to storczyki (niestety dość wymagające w uprawie), kaktus bożonarodzeniowy, skrzydłokwiat czy gerbera.
Podsumowując: kwiaty do sypialni to dobry pomysł, ponieważ nie tylko ożywią wnętrze, ale też pomogą w dobrym śnie, natomiast przed ich wstawieniem warto poczytać o ich właściwościach i uprawie.

Przeczytaj więcej na andoor.pl