Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pochłaniacze zapachów do dużej kuchni w otwartym układzie – okapy wyspowe

10 września 2023 Pochłaniacze zapachów


Od dużej kuchni w otwartym układzie oczekujemy znacznie więcej niż od skromnego aneksu kuchennego we wnęce salonu. Przede wszystkim aranżacja funkcjonalnej kuchni w domu powinna uwzględnić obecność w niej kilku osób jednocześnie, a to nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi wyspa kuchenna, która zapewnia więcej przestrzeni na blatach, dodatkowe miejsca do siedzenia i wiele innych zalet. Kuchnia dobrze spełni swoją funkcję, a jednocześnie zaprezentuje się z klasą, jeśli starannie zaplanujemy i skompletujemy wszystkie elementy wyposażenia. Ważne miejsce wśród urządzeń kuchennych zajmuje okap pochłaniający zapachy i parę wodną powstającą podczas smażenia i gotowania. Osoby szukające wyposażenia do tego rodzaju kuchni z pewnością zainteresują się nowoczesnymi rozwiązaniami o doskonałych parametrach i jednocześnie niskim poborze energii elektrycznej.

Co zrobić z zapachami na wyspie kuchennej?

Coraz popularniejszym elementem przestronnych kuchni o otwartym układzie jest wyspa lub półwysep. Efektowny element architektury wnętrza może pełnić funkcję strefy jadalnianej, barku albo dodatkowego blatu roboczego do przygotowania posiłków. Na dużej wyspie mieści się zlewozmywak i płyta indukcyjna, a to stwarza okazję do smażenia i gotowania wymyślnych potraw. Zamontowanie na blacie wyspy kuchenki z kilkoma palnikami zwiększa ergonomię pomieszczenia, dlatego wiele osób decyduje się na właśnie taki układ. Do rozwiązania pozostaje kwestia odprowadzania wilgoci, zapachów i zanieczyszczeń powstających podczas gotowania. Klasyczny kuchenny okap 90 cm w tym przypadku nie zda egzaminu, dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producenci stworzyli pochłaniacze dedykowane do montażu w kuchni nad wyspą.

Efektowny wiszący okap wyspowy

Nad wyspą kuchenną może działać zwykły pochłaniacz zapachów, jeśli nie jest możliwe podłączenie okapu do komina. W tym przypadku po zamontowaniu opcjonalnych filtrów węglowych używa się okapu w trybie pochłaniacza, który usuwa zanieczyszczenia, a następnie wdmuchuje powietrze ponownie do kuchni. Taką funkcję ma m.in. wiszący okap wyspowy czarny ze szkła i stali o nowoczesnym wyglądzie pasującym do kuchni industrialnych.

Efektowne okapy wyspowe robią wrażenie i rzeczywiście znakomicie sprawdzają się w kuchniach o dużym metrażu na otwartym planie. Masywne zamontowane nad wyspą urządzenia sprawdzają się również w działaniu, skutecznie pochłaniając wilgoć, zapachy, tłuszcz i inne zanieczyszczenia. Dzięki temu skutki uboczne gotowania i smażenie zostają zneutralizowane zanim przedostaną się do strefy wypoczynkowej domu.

Nowoczesne eleganckie okapy stają się mocnym elementem aranżacji i niekoniecznie zależy nam na tym, żeby dyskretnie wtapiały się w zabudowę, jak okapy w małych kuchniach i aneksach kuchennych. Wśród dostępnych modeli można znaleźć okapy w kolorze czarnym, srebrne ze stali nierdzewnej oraz neutralne białe. Gustowne obudowy okapów wpisują się w minimalizm i ponadczasową klasykę.

Artykuł sponsorowany

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

komunikacja w związku
Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa
Odpowiednia znajomość instalacji ma kluczowe znaczenie

Jesteś zainteresowany reklamą?