blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

Finanse Poradniki

Pomoc finansowa dla każdego

Pieniądze to coś, czego można powiedzieć, że zawsze brakuje. Bardzo szybko się rozchodzą i wiele ludzi już w niedługo po wypłacie, ma problem z płynnością finansową. W takich sytuacjach, zwłaszcza gdy pojawiają się nie przewidziane wydatki, można się wspomóc pożyczką finansową.

Pożyczki bankowe

Większość osób w takiej sytuacji udaje się do banku, by tam złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową. Większość banków umożliwia także składanie takich wniosków przez Internet. Jednak uzyskanie pożyczki w banku nie zawsze jest możliwe. Banki są dosyć radykalne w swoich regulaminów i nie każdemu udzielają pożyczki. Dokładnie sprawdzają historię kredytową i zdolność kredytową, jeśli na którymś z tym pól pojawiają się problemy, wówczas odpowiedź banku odnośnie wniosku kredytowego będzie negatywna.

Pomoc od osób prywatnych

Jeśli więc ma się problemy z uzyskaniem pożyczki w banku, bo ma się kiepską historię kredytową albo słabą zdolność kredytową, wówczas wyjściem z sytuacji mogą być pożyczki prywatne. To doskonała propozycja dla osób, które potrzebują na już określonej sumy pieniędzy, bez zbędnych formalności. W Internecie można znaleźć wiele ogłoszeń od prywatnych pożyczkodawców, którzy oferują nawet bardzo duże sumy pieniędzy. Jest to więc oferta nie do odrzucenia.

Na czym polega pożyczka prywatna?

Pożyczka prywatna to jaka sama nazwa wskazuje, jest pożyczka od osoby prywatnej, która ma na zbyciu wolne środki finansowe. Nie ma wielkich formalności przy zawieraniu takie pożyczki, ale trzeba pamiętać o tym, że pożyczka ta jest udzielana na procent. Oznacza to, że tak jak w przypadku tradycyjnej pożyczki i w tym wypadku pożyczkodawca pobiera procent od danej kwoty. Czyli spłacić trzeba wiele więcej, niż się pożyczyło. Tylko w ten sposób pożyczkodawcy, będzie się to opłacać.

Zwykle pożyczki prywatne są udzielane na dosyć wysoki procent i jest dosyć krótki okres spłaty zadłużenia. Ale zaletą tego rodzaju oferty, jest to, że każdy może taką pożyczkę uzyskać, niezależnie od tego jaką ma historię kredytową i zdolność kredytową. Nawet jeśli w każdym innym miejscu uzyska się negatywną odpowiedź na wniosek kredytowy, to pożyczkę prywatną na pewno się uzyska od ręki.

Taka prywatna pożyczka jest więc idealnym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej, jeśli nagle wyskakuje jakiś nie przewidziany wydatek. Łatwość w uzyskaniu takiej pożyczki, jest bardzo ceniona przez osoby w potrzebie. Ogłoszeń o takich pożyczkach jest mnóstwo na różnych portalach ogłoszeniowych, warto z nich skorzystać jeśli ma się taką potrzebę.