Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Testowanie produktów jako sposób na podreperowanie domowego budżetu

5 stycznia 2020

W dzisiejszym świecie pieniądz staje się czymś znacznie bardziej pożądanym. Rosnące ciągle ceny, opłaty za mieszkanie rachunki sprawiają, że każdy coraz częściej rozgląda się za dodatkowym źródłem dochodu. Jakimś sprawdzonym sposobem na odrobienie sobie kilkuset złotych po to by móc spokojnie i wygodnie żyć, bo chyba o to nam w tym wszystkim chodzi prawda?

Wsparcie domowego budżetu – dodatkowe zajęcie

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się podjęcie jakiejś pracy dodatkowej, jednak nie każdy może sobie pozwolić na taką aktywność i wtedy musimy szukać alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich, coraz częściej stosowanych jest testowanie produktów. Jak wiadomo reklama jest dźwignią handlu, ale reklama z czasem też przeszłą szereg licznych zmian. Do tej obecnej w telewizji, radiu i prasie dołączyły opinie klientów, a wiadomo, że im lepsze opinie osób, które miały w użyciu dany produkt tym chętniej kupują go inni. I właśnie w tym miejscu zaczyna się rola testera.

Firmy mają swoich ludzi odpowiedzialnych za promocję marki, a Ci coraz częściej zaczęli zauważać, że opinia przysłowiowego Kowalskiego powielona przez kilkuset następnych daje często lepszy efekt niż kampania reklamowa. Z tego powodu firmy zaczęły szukać ludzi, którzy za określoną gratyfikację dostaną dany produkt na jakiś czas, a następnie rzetelnie go ocenią. Czasem jest to umieszczenie tylko komentarza na podanej platformie, czasem wypełnienie ankiety, ale znacznie częściej potrzeba dłuższej wymagającej opinii i zamieszczenia jej na wybranej stronie, bądź nawet własnym blogu czy platformie społecznościowej. Coraz częściej widać na przykład współpracę wcale nie małych marek z mniejszymi instagramerami gdzie właśnie jeden z użytkowników dostaje do przetestowania produkt, a następnie na swoim profilu zamieszcza notkę gdzie opisuje swoje odczucia względem niego.

Jak dużo możemy na tym zarobić?

Zależnie od firmy sposób wynagradzania jest różny. Najczęstszymi sposobem gratyfikacji jest po prostu zatrzymanie testowanego produktu często wcale nie taniego. Nie jest to jednak jedyna opcja gratyfikacji. Bardzo często można spotkać się z kuponami zniżkowymi i to na poważne kwoty, darmowymi voucherami do kin restauracji, no i na końcu niektóre firmy wypłacają też ekwiwalent pieniężny.

Niewątpliwie dużym plusem takiego sposobu zarobku przez testowanie produktów jest możliwość robienia tego z własnego domu. Produkt testujemy po przysłaniu nam go od producenta, a opinię oczywiście wystawiamy używając własnego komputera, bądź nawet telefonu. Wszystko sprawnie i wygodnie. Jednym słowem dla osób mających trochę wolnego czasu i potrzebę zdobycia nowych produktów i doświadczeń jest to świetny pomysł!

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Faktoring
klasyczny leasing samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?