blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

Siatka na balkon
Lifestyle

Siatka na balkon – kto jej potrzebuje?

Siatka na balkon to dobry pomysł, kiedy w domu posiadamy kota. Produkt ten można bez problemu dopasować do swojego balkonu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkich potrzebnych informacji.

Siatki ochronne – dla kogo?

Kot należy do bardziej energetycznych zwierząt domowych. Chociaż te czworonogi uwielbiają również spędzać czas na kanapie lub legowisku, w celu odpoczynku. Jednak ciekawi ich świat zewnętrzny, który znajduje się za szybą. Z tego powodu wielu opiekunów decyduje się na montaż siatki ochronnej. Każdy opiekuńczy właściciel stara się, by kot miał ograniczone możliwości ucieczki, dlatego decyduje się na ograniczenie możliwości jego poruszania. 

Zdarza się, że pozostawienie kota nawet na krótki czas bez opieki na otwartej przestrzeni, może zakończyć się nieszczęściem. Koty potrafią świetnie balansować na krawędziach, ale jakiś zewnętrzny czynnik może je wystraszyć. Wtedy łatwo o utratę równowagi i upadek. Poza tym koty często decyduje się na ucieczkę, w celu poznania życia samemu. Wtedy może czyhać na nie wiele zagrożeń. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest montaż siatki na balkonie. Siatka na balkon dla kota to sposób na zapewnienie bezpieczeństwa naszemu pupilowi. 

Siatka na balkon – co trzeba wiedzieć

Siatka na balkon jest dostępna w różnych rozmiarach, jednak możliwe jest również skrócenie według własnych potrzeb. Kiedy ją rozetniemy, nie rozplątuje się, więc nie ma potrzeby poddawania jej jakimkolwiek zabiegom, na przykład przypalania zapalniczką. Dla mało ruchliwych zwierząt dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie siatki polietylenowej. Natomiast dla aktywnych kotów dobra będzie siatka z drutem. Zabezpieczenie balkonu jest również możliwe przy użyciu siatek metalowych. Siatka balkonowa metalowa, w razie zagrożenia skutecznie utrudni ewakuację. 

Siatka balkonowa powinna być odporna na wszelkiego rodzaju pogryzienia, drapania, a także promieniowanie uv i złe warunki atmosferyczne. Dodatkowo dobrze, gdy jest nierozciągliwa oraz niepękająca. Przy zakupie warto zapytać też sprzedawcy czy nie jest brudząca. Dodatkowo sprzedający powinien zwrócić uwagę na wielkość oczek. Końcowy wybór zależy od temperamentu oraz wielkości naszego zwierzęcia. Dla bardzo aktywnych poleca się takie z dodatkowymi siatkami z mniejszymi oczkami. 

Montaż siatki balkonowej

Siatka balkonowa dla kotów jest pośrednio wyrażeniem troski, jaką darzymy nasze zwierzęta. Do montażu siatki może nas skusić wiele zalet tego rozwiązania. Po pierwsze kot może pobyć na świeżym powietrzu. Nie musimy go wtedy ciągle izolować w czterech ścianach. Sztuką jest zapewnienie mu odpowiednich warunków, tak by mógł korzystać z uroków świata zewnętrznego. Świeże powietrze, widoki, zapachy czy promienie słońca to coś, co na pewno spodoba się naszym zwierzakom. Pupil, który beztrosko będzie mógł przechadzać się po balkonie, na pewno będzie szczęśliwszy od tego, który całe dnie spędza w domu. 

Zabezpieczenie balkonu i innych miejsc

Siatka dla kota to produkt, który z pewnością jest niezbędny do zachowania bezpieczeństwa naszego pupila. Jednak siatka ochronna to nie jedyne, o czym musimy pamiętać. Przed wyjściem z domu należy pamiętać o zamykaniu drzwi, okiem czy tarasu. Nie można zostawiać zwierzęcia bez odpowiedniego nadzoru. Podczas naszej długiej nieobecności zwierzęta domowe powinny być w domu, a teren balkonu szczelnie zamknięty. Poza wypadnięciem kota mogą pojawić się też inne zagrożenia. Trzeba pamiętać o owadach, które mogą przedostać się przez oczka siatki. Może się to źle skończyć dla naszego pupila.