Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Trening EMS – czy to dobry sposób na ćwiczenia?

6 lipca 2022 Trening EMS


Elektrostymulacja mięśniowa jest używana nie tylko jako element rehabilitacji, ale również pomaga ona w efektywnym prowadzeniu ćwiczeń ruchowych. Co warto wiedzieć o treningach EMS? Gdy również myślisz o tym, aby z nich skorzystać, poznaj najważniejsze informacje na ich temat!

Elektrostymulacja mięśniowa – na czym polega?

EMS, czyli inaczej stymulacja elektryczna lub elektrostymulacja mięśni to proces polegający na generowaniu impulsów elektrycznych za pomocą dedykowanego do tego celu urządzenia, które następnie dostarczane są do mięśni z użyciem elektrod.

Wytwarzane wtedy impulsy elektryczne są bezpieczne dla ciała, ponieważ cechują się one niskim napięciem. W efekcie treningi EMS cechują się również wysokim stopniem bezpieczeństwa. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że mają one określone przeciwwskazania pod kątem zdrowotnym, między innymi związane z chorobami układu krążeniowego.

Nowoczesne treningi EMS są przy tym bardzo skuteczne – wystarczy jedynie około 20 minut, by osiągnąć wyniki jak po 2-3 godzinach zwykłych ćwiczeń! 

Jak prowadzić treningi EMS?

Aktualnie treningi EMS są prowadzone w różnych klubach sportowych znajdujących się w wielu miastach w Polsce. Bez problemów można zapisać się na trening EMS w Wrocławiu, Krakowie czy Warszawie, a także w innych miejscowościach.

Dzisiaj w sklepach można zakupić również urządzenia do domowego użycia w celu prowadzenia treningów EMS we własnym zakresie. Warto jednak wskazać, że wtedy ćwiczenia wymagają dodatkowej motywacji, więc nie będzie to najlepsza opcja dla każdego.

Na czym polegają ćwiczenia EMS?

Gdy wybierze się treningi EMS prowadzone w klubie sportowym, można skorzystać z profesjonalnej opieki trenera personalnego. Będzie mógł on dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń do konkretnych celów swojego klienta i następnie nadzorować je, by pomóc mu w uzyskaniu optymalnych wyników.

Wobec tego pierwsza wizyta w klubie sportowym prowadzącym treningi EMS będzie polegała na konsultacji z trenerem personalnym, który wykonuje wtedy również niezbędne pomiary, między innymi poziomu tkanki tłuszczowej.

Potem trener dobiera właściwe ćwiczenia na urządzeniu EMS, a ćwiczący zakłada przeznaczony do treningów kombinezon lub specjalne opaski z elektrodami. Potem wykonuje on ćwiczenia wyświetlane na ekranie urządzenia, pod okiem trenera personalnego.

Jak wspomniano wcześniej, jednak wizyta w klubie najczęściej trwa około 20 minut, dlatego treningi EMS to bardzo dobry wybór dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na wizyty na siłowniach czy w klubach fitness.

Komu pomogą treningi EMS?

Treningi tego typu mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą one pomóc między innymi osobom, które:

  • mają do zrzucenia kilogramy
  • chcą polepszyć swoją kondycję
  • zależy im na rozbudowę masy mięśniowej
  • mają obrzęki
  • dotykają ich bóle pleców i mięśni
  • są w trakcie rehabilitacji

Na ćwiczenia EMS można zapisać się już teraz w klubach sportowych Intime – więcej informacji czeka na stronie intime.pl, gdzie można znaleźć również formularz do zapisania się na treningi.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

komunikacja w związku
Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa
Odpowiednia znajomość instalacji ma kluczowe znaczenie

Jesteś zainteresowany reklamą?