blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

Poradnik Wnętrza

Jak urządzić łazienkę w firmie?

Proces projektowania i urządzania budynku firmowego jest na tyle skomplikowany, że bardzo wielu przedsiębiorców nieco po macoszemu traktuje jedno z ważniejszych pod kątem socjalnym pomieszczeń, czyli łazienkę. Wiadomo, że najistotniejszą sprawą jest na przykład urządzenie hali produkcyjnej czy powierzchni biurowej ale wbrew pozorom także i inne pomieszczenia mogą mieć dość duży wpływ zarówno na wydajność pracy jak i na obniżenie kosztów funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.


Ma to tym większe znaczenie im więcej pracowników będzie korzystało z pomieszczeń socjalnych, ale nawet w niewielkich firmach z małą liczbą zatrudnionych osób warto zadbać o pewne szczegóły.

Jaka powinna być łazienka w firmie?


Nie chodzi tu tylko o odpowiednią estetykę, która bez wątpienia jest jednym z czynników wpływającym na ogólną wydajność pracy, ale również o pewne rozwiązania technologiczne pozwalające poczynić oszczędności związane z nadmiernym zużyciem środków czystości, wody i energii elektrycznej.


Istnieją pewne nowinki techniczne, których zastosowanie z pewnością przyczyni się do polepszenia sytuacji materialnej przedsiębiorstwa i nawet wykorzystanie ich w takich pomieszczeniach jak łazienka da pewne oszczędności.

Kilka przydatnych porad o aranżacji


Po pierwsze, jeśli dotychczas tego nie zrobiliście, to wymieńcie tradycyjny system oświetlenia na takie oparte na technologii ledowej. Dzięki temu będziecie w stanie zmniejszyć, nawet kilkukrotnie, rachunki za energię elektryczną przeznaczoną do oświetlania.


Po wtóre można zastosować bardzo wygodne, funkcjonalne dozowniki do mydła, które odmierzają określoną jego ilość, przez co zapobiega się nadmiernemu zużyciu tego środka. W sprzedaży dostępne są również specjalne systemy, które dozują mydło w pełni automatycznie i połączone są z czujnikiem ruchu.

Podsunięcie ręki pod dozownik sprawi, że automat poda odpowiednią ilość mydła w płynie. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale również i niesamowicie higieniczne rozwiązanie, które dodatkowo świadczy o dużej świadomości technologicznej firmy. Ma to znaczenie zwłaszcza, jeśli taką łazienkę będą również odwiedzać nasi klienci. Niby drobnostka, ale jednak będzie miała wpływ na ogólne postrzeganie przedsiębiorstwa.


Można również iść o krok dalej i zamontować w łazience systemy dozujące wodę w kranie i toalecie. Te instalacje również korzystają z czujników ruchu i powodują podanie do urządzenia odpowiednio odmierzonej ilości wody w określonej sytuacji. Można je stosować zarówno w kranach jak i w spłuczkach w toalecie, co podnosi poziom higieny w sanitariatach.