Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak urządzić salon?

29 listopada 2019

Salon to wielofunkcyjne pomieszczenie. To w nim przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną, odpoczywamy czy nawet śpimy. Przy urządzaniu tak ważnego pomieszczenia warto kierować się rozsądkiem i przemyśleć każde rozwiązanie. W końcu najważniejsze jest, by salon był jak najbardziej fikcjonalny. Jak urządzić salon, by spełniał wszystkie swoje funkcje i wyglądało imponująco?

1. Kanapa


Najważniejszym elementem salonu jest oczywiście kanapa. Można zdecydować się na narożnik lub tradycyjną kanapę. Podczas szukania idealnego mebla należy również wziąć pod uwagę czy się on rozkłada czy nie. Kanapy rozkładane są bardzo użyteczne, nawet jeśli nie śpimy w salonie. Dzięki nim mamy gdzie przenocować gości. To bardzo komfortowe rozwiązanie, jeśli mamy mniejsze mieszkanie i nie mamy pomieszczenia, w którym można usytuować gości.

2. Kolory


Urządzając salon warto zastanowić się nad paletą barw, jaka nas interesuje. Białe krzesła do salonu będą świetnie wyglądać w połączeniu z praktycznie z każdym kolorem. Jednak nie wszystkie kolory tak dobrze się ze sobą łączą. Neutralne barwy zawsze są dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem. Jeśli jednak chcesz poszaleć z kolorystyką zastanów się, czy wybrane przez ciebie meble i dodatki dobrze ze sobą współgrają.

3. Przechowywanie w salonie


W salonie często trzyma się przeróżne rzeczy. Zdarza się, że salon pełni funkcję sypialni i musi pomieścić ubrania. Dlatego już na początku należy rozważyć ile miejsca do przechowywania potrzebujemy. Salon z małą ilością miejsca do przechowywania może być mało funkcjonalny i zagracony, co wpłynie na wygląd całego pomieszczenia. Osoby, które mają dzieci mogą w salonie umieścić małą komodę czy skrzynię na zabawki. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie im utrzymać porządek bez konieczności wynoszenia tony zabawek do innego pokoju.

Salon jest miejscem wypoczynku i relaksu całej rodziny. I całej rodzinie powinien służyć. Podczas urządzania salonu najlepiej pomyśleć o tym co posłuży wszystkim domownikom. W końcu nie liczy się tylko wygląd, ale i funkcjonalność.

Idealny salon to połączenie wyglądu i użyteczności. Dlatego zakupy warto robić z głową. Lepiej dwa razy zastanowić się czy dany mebel faktycznie się u nas sprawdzi, czy jednak kusi nas tylko jego wygląd. Pozwoli to uniknąć zawodu i nerwów, kiedy na przykład kupimy białą kanapę do domu z psem czy dziećmi. Bardzo łatwo przewidzieć, że będzie ona uciążliwa w utrzymaniu w tej sytuacji. Dlatego każdy zakup i pomysł warto przeanalizować i przemyśleć. To ułatwi nam uniknięcie pomyłek.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Żaluzje do sypialni

Żaluzje do sypialni

12 października 2023

Ubezpieczenia na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?