blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

Moda Poradnik

Ubiór na zimę

Styl i moda to niezwykle ważna część życia wielu z nas. Również zimą chcemy posiadać modne i ciepłe buty, szale, czapki i płaszcze zgodne z najnowszymi trendami. Coraz więcej kobiet chętnie czerpie inspiracje modowe z Internetu czy gazet i dzięki temu bez większych problemów kompletuje modny strój każdego dnia. Zimą warto również pamiętać o tym, że nasz strój powinien być także ciepły i wygodny, ponieważ gdy temperatura spada, łatwo się przeziębić. Na szczęście przy odrobinie starać można wyglądać modnie i czuć się swobodnie nawet zimą.

Jak skompletować zimowy look?

Na początek warto zastanowić się nad tym, z jakich tkanin powinny być wykonane zimowe ubrania. Na pewno warto zwrócić uwagę na wełnę czy kaszmir. Swetry, suknie czy płaszcze wykonane z tych materiałów zagwarantują nam ciepło i wygodę, nawet jeśli występują z domieszką bawełny czy poliamidu. Dobrym zwyczajem jest też tak zwany ubiór na cebulkę, czyli założenie kilku warstw, które zapewnią nam dobrą izolację termiczną.

Gdy wiemy już na co zwracać uwagę w składach ubrań, warto zastanowić się nad modą. Każdy sezon będzie się rządził innymi prawami. Czasami będą modne krzykliwe, wyraziste kolory, a innym razem królować będą czernie czy granaty. Podobnie będzie w przypadku fasonów czy krojów. Szerokie rękawy, duże kołnierze czy wyraziste guziki to popularne trendy ostatnich lat. Jeśli jednak nie będą one do nas przemawiać, na pewno warto zainwestować w bardziej klasyczne fasony.

Sprawa ma się podobnie jeśli chodzi o modne i ciepłe buty. Istnieje wiele fasonów, spośród których możemy wybrać. Każda marka i producent będą oferować nam nieco inne spojrzenie na modę. Dobrym pomysłem na pewno będzie zastanowienie się, które wzory i kolory pasują do naszego własnego stylu. Stawiamy na klasykę, czy też zdecydujemy się na ekstrawagancję? Warto o tym pomyśleć przed udaniem się na zakupy, co znacznie ułatwi nam wybór.

Jakie funkcje powinny spełniać modne i ciepłe buty na zimę?

Na początek na pewno warto zainteresować się tym, jakie fasony są aktualnie najbardziej na czasie. Moda będzie się jednak zmieniać, więc coraz więcej z nas zdecyduje się na inwestycję w klasyczne obuwie, takie jak botki, sztyblety czy proste kozaki. Niezwykle istotną kwestią będzie też oczywiście jakość wykonania. Warto zwrócić uwagę, czy dany model jest wykonany ze skóry naturalnej i ocieplony, dzięki czemu upewnimy się, że nie zmarzniemy. Oprócz tego dobrze jest wybrać fasony z bieżnikiem, który zagwarantuje nam stabilność nawet na ośnieżonej czy oblodzonej powierzchni.