blogbook.pl

Strona o motoryzacji, lifestylu i aranżacji

Wnętrza

Zalety stosowania biokominków

Niejeden spośród nas marzy o posiadaniu kominka w domu. Wesołe iskierki ognia z całą pewnością będą największą ozdobą niejednego salonu. Niestety budowa kominka czy innego paleniska z prawdziwego zdarzenia nie jest łatwa. Pod budowę kominka niezbędne jest posiadanie odpowiednich fundamentów.

Jakie wiemy doskonale trudno wzmocnić strop w budynkach wielorodzinnych. Niekiedy budowa fundamentów pod kominek a co za tym idzie również komina , nawet w domach jednorodzinnych jest niemożliwa. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

Zastępstwo dla tradycyjnego kominka

Najlepiej postawić na ekokominki biokominki. Pełnią one nie tylko rolę dekoracyjną. Pozwalają również cieszyć się ciepłem. Szeroka oferta na rynku tego typu produktów pozwala dopasować obudowę kominkową niemal do każdego stylu urządzania wnętrz. Z powodzeniem znajdziemy coś do klasycznie urządzonych salonów, jak również do salonów utrzymanych w stylu nowoczesnym.

Cechą charakterystyczną biokominków, jak również ekokominków jest rodzaj spalanego paliwa. W tradycyjnych kominkach budowanych metodą tradycyjną najczęściej stosuje się drewno. To właśnie ono daje tak magiczny klimat we wnętrzu. Należy jednak pamiętać o negatywnych efektach ubocznych stosowania tego typu paliwa. Do atmosfery w trakcie spalania drewna wydziela się mnóstwo trujących związków chemicznych. Biokominek pozwala z kolei cieszyć się płomieniem bez szkodliwych substancji chemicznych.

Ekologicznie i ekonomicznie – biopaliwo

Wszystko za sprawą stosowanego w nim biopaliwa. Należy również wspomnieć o sporych możliwościach grzewczych biokominków. Ich rozmiar powinien być jednak dostosowanych do wielkości pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Niestety w ostatnim czasie można było usłyszeć wiele o wypadkach związanych z nieodpowiednim użytkowaniem biokominków. Dzieje się tak, gdy paliwo do biokominków uzupełniane jest w nieodpowiedni sposób. Należy bowiem pamiętać, że biokominek w trakcie uzupełniania biopaliwa powinien być wyłączony. Płomień w trakcie uzupełnienia paliwa powinien być wyłączony.

Na plus trzeba wymienić więc przede wszystkim lekką masę całego urządzenia. Nie trzeba wzmacniać fundamentów pod ich montaż, tak jak się to dzieje w przypadku tradycyjnych kominków. Co więcej, można je zawiesić wysoko na ścianie. W ten sposób będą również pełnić funkcję dekoracyjną we wnętrzu. Biokominki mogą również stanowić dobre źródło ciepło, jeśli mamy potrzebę docieplenia domu.

Biokominki i ekokominki to oryginalny pomysł na dekorowanie wnętrza. Zawsze jednak zwracajmy uwagę na rodzaj stosowanego paliwa w biokominkach. W przypadku małych dzieci pomyślmy też o odpowiednim zabezpieczaniu.