Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Zestawy do regeneracji reflektorów- co powinniśmy o nich wiedzieć?

15 lipca 2021 reflektory

Samochód to według wielu wizytówka człowieka, zapewne dlatego tak skrupulatnie dbamy o jego wygląd. Dość problematyczne może okazać się jednak czyszczenie zmatowiałych lamp. Co to jest zestaw do regeneracji reflektorów? Jak korzystać z zestawu niezbędnego do regeneracji reflektorów? Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa korzystania ze wcześniej wspomnianego produktu? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Co to jest zestaw do regeneracji reflektorów?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie zestawu do regeneracji reflektorów, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewny produkt, który oferuje użytkownikom skuteczną i rewolucyjną metodę związaną z regeneracją reflektorów samochodowych. Co godne podkreślenia- nie ma konieczności ich demontowania, dlatego jest to dla nas tak komfortowe. Działanie produktu opiera się na tym, że odbudowywana jest przezroczysta warstwa poliwęglanu. Nakładana jest nowa powłoka, która jest w stanie przywrócić idealną strukturę klosza. Wcześniej wspomniany poliwęglan podgrzewany jest za pośrednictwem specjalnego kubeczka. Opary nanoszone są na powierzchnię, po chwili osadzają się i przywracają piękny wygląd reflektorów. 

Jak korzystać z zestawu do regeneracji reflektorów?

Zestaw do regeneracji reflektorów jest skuteczny, o ile odpowiednio będziemy z niego korzystać. Na początku oczyśćmy lampy i zabezpieczmy sąsiadujące części. Następnie korzystamy z papieru ściernego wodnego. Zaczynamy od niższych gradacji, później przechodzimy do tych wyższych. W dalszej kolejności zajmujemy się dokładnym osuszaniem i odtłuszczaniem powierzchni. Jeśli już tego dokonamy- nalewamy płyn do kubka i podłączamy go na kilka minut (na tak długo, aż zacznie parować). Za pośrednictwem podłączonego kubka nanosimy parę na powierzchnię naszego reflektora. Urządzenie jednorazowo nie powinno pracować dłużej niż 20 minut. Kiedy zakończymy ten proces, pozostawiamy reflektory na kilka godzin w suchym pomieszczeniu. 

Bezpieczeństwo korzystania z zestawu do regeneracji reflektorów

Pamiętajmy o tym, że zestaw do regeneracji reflektorów nie sprawdzi się w przypadku szklanych egzemplarzy. Podczas korzystania z tego rozwiązania warto skorzystać z dodatkowych środków ochrony w postaci rękawiczek ochronnych czy też maski, która skutecznie chroni nasz układ oddechowy. Płyn nie powinien mieć również kontaktu z naszą skórą.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

reflektory

Jak sprzedać samochód?

17 stycznia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?