Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Co robić w przypadku awarii na trasie?

25 grudnia 2019

Podróżowanie własnym środkiem transportu jest bez wątpienia dużo wygodniejszą alternatywą dla środków komunikacji zbiorowej i chociaż odrobinę droższe (chociaż to zależy) i nieco mniej ekologiczne to jednak ma swoje niezaprzeczalne zalety.

Jak przygotować się do podróży?


Przede wszystkim jadąc gdzieś własnym samochodem dojeżdżamy bezpośrednio z punktu A do punktu B bez konieczności przesiadek ani szarpania się w komunikacji miejskiej z ciężkimi bagażami lub wydawania pieniędzy na taksówki z dworca do punktu docelowego.


Po wtóre podróż taka jest zwykle zdecydowania szybsza, wyłączając przemieszczanie się na większe odległości samolotem, i wygodniejsza. Owszem kierowca musi się trochę namęczyć, ale jeśli lubi dłuższą jazdę to jest to dla niego wręcz przyjemność.

A co z pasażerami?

Pasażerowie natomiast mogą w pełni komfortowo korzystać ze wszystkich zalet podróży własnym samochodem, na przykład w przypadku wystąpienia konieczności postoju na załatwienie potrzeb fizjologicznych czy rozprostowanie kości.


Czasami jednak wybór tej formy transportu może się wiązać z pewnymi nieprzyjemnościami, jakie mogą wywołać nieprzewidziane okoliczności jak roboty drogowe czy usterka pojazdu. Awaria w podróży, zwłaszcza jeżeli przytrafi się nam daleko od miejsca zamieszkania i to w nieznanym terenie może stanowić nie lada problem.


Na szczęście i z takim kłopotem można sobie stosunkowo łatwo poradzić, o ile dysponuje się odpowiednią wiedzą i narzędziami umożliwiającymi usunięcie niewielkich usterek.


Zakładając, że problem z samochodem będzie błahy, każdy przecież dba o stan techniczny swojego pojazdu i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów natychmiast jedzie je zdiagnozować i naprawić do warsztatu, to po zapewnieniu bezpieczeństwa sobie i innym użytkownikom ruchu możemy przystąpić do dalszych działań.


W przypadku najczęstszych problemów takich jak złapanie gumy, czy przepalenie się żarówki w światłach mijania, można sobie poradzić dosłownie w mgnieniu oka, pod warunkiem, że dysponujemy zapasowym kołem lub żarówkami.


Jednak nawet przy wzorowym dbaniu o stan techniczny naszego pojazdu może się zdarzyć, że w trakcie podróży wystąpi w samochodzie usterka, która nie tylko go unieruchomi, ale również nie będzie możliwa do usunięcia w warunkach polowych.
W takich chwilach warto dysponować, wykupionym wcześniej, pakietem ubezpieczenia tzw. assistance, dzięki któremu będziemy mogli bezpłatnie wezwać pomoc drogową współpracującą z ubezpieczycielem. Minimum, na jakie możemy liczyć w tym przypadku to odholowanie auta do punktu napraw.

Redakcja blogbook.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin życia. Doradzamy w wielu kwestiach: od motoryzacji, przez aranżację wnętrz i modę, aż po codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

reflektory

Jak sprzedać samochód?

17 stycznia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?